fbpx

Wpis i wciśnij enter.

Śląsk jest pyszny! – Śniadanie marzeń w Kafejuminuta czytania

pyszny Śląsk

Dzisiaj będzie zupełnie inaczej i w zasadzie plus sajzem łączy ten wpis jedynie fakt, że stojąca za ladą w Kafeju pani jest piękną Syreną Lądową. Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o miejscu, które zauroczyło mnie totalnie podczas mojej ostatniej wycieczki na Śląsk.

Przyznam, że gdyby moje życie w całości wyglądało tak, jak w ostatni wtorek, to naprawdę nie miałabym nic przeciwko: spędziłam go w towarzystwie przyjaciółki, no cóż, głównie jedząc. Dolce vita i to momentami dosłownie. Plus, mam do Śląska niemałą słabość. I jej powodem nie jest wyłącznie rolada! Ślonsko godka fascynuje mnie od małego. Miałam w dzieciństwie książkę z bajkami po śląsku: rozumiałam z niej tyle, co z mandaryńskiego, ale nie stanowiło to żadnej przeszkody. I tak mi już chyba zostało.

lala na Śląsku plus size selfie

W Kafeju zakochałam się po uszy

Jeśli kiedykolwiek będzie w Katowicach w porze śniadania, musicie obrać azymut na Kafeja na Chorzowskiej. Z zewnątrz, trzeba to sobie powiedzieć szczerze, nic specjalnego, ale w środku nijakiego baraku kryje się najpiękniejsze wnętrze, w jakim byłam w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Kafej dba o żyjących w czasie alternatywnym i serwuje śniadania przez cały dzień, ale właśnie o poranku światło jest tam najpiękniejsze. Tak piękne, że można siedzieć i patrzeć. I chłonąć (tak, jedzenie też!).

Nie wiem jak reszta menu, ale bajgle, które tu serwują są obłędne i wizyta w tym miejscu to uczta dla wszystkich zmysłów. Zobaczcie same.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 comments

  1. Znam wiele cudowniejszych zakątków na Zagłębiowskiej ziemi 😛

    1. Święta wojna is ON!