Przejdź do treści

Kim jestem i o co tu chodzi?

Urszula Chowaniec – jestem naturalizowaną Łodzianką, marketerką, blogerką, edukatorką, feministką, publicystką, mamą i okazjonalnie modelką plus size.

Od 2016 prowadzę bloga galantalala.plktórego zaczęłam dlatego, że nikt w polskim internecie nie pisał wcześniej, że bycie grubym to nie koniec świata.

Od 2020 współtworzę pierwszy w Polsce podcast o grupancypacji, Vingardium Grubiosa

Napisz do mnie: halo@galantalala.pl

WYRÓŻNIENIA:


Ciałozytywność to nie jest chwilowy trend. Trudno ją może zrozumieć komuś, kto nigdy nie doświadczył systemowej dyskryminacji z uwagi na swój wygląd. Kto nie miał problemu ze znalezieniem jakichkolwiek ubrań w swoim rozmiarze i nie zastanawiał się nigdy pod gabinetem lekarza nad tym, czy uda mu się dostać rzetelną diagnozę, czy może znów tylko usłyszy, że migreny się skończą jak tylko schudnie 30 kilo.

Ciałopozytywność weszła do mainstreamu i z punktu widzenia kierunku, w którym jako ludzkość powinniśmy zmierzać (i to truchtem), dla jego lepszego zrozumienia zjawiska, możecie o ciałozytywności myśleć jak o ruchu zero waste. Bo w dobie epidemii schorzeń nerwowych i zaburzeń odżywiania, ciałozytywność ma znaczenie globalne.

Od 2015 roku kraje członkowskie ONZ realizują Agendę 2030, opartą na celach zrównoważonego  rozwoju. Równy i łatwy dostęp do opieki medycznej, równe traktowanie bez względu na wagę, równe szanse na rynku pracy i udział w życiu społecznym dla wykluczonych – te podstawowe postulaty ciałopozytywności to nic innego, jak Cele Zrównoważonego Rozwoju w praktyce.

Ciałozytywność to więcej niż grupa wkurzonych grubych kobiet. Ciałozytywność jest ważna dla społeczeństwa, nie tylko dla Ciebie!


Gdzie zacząć?

Przez ponad dwa lata na blogu uzbierało się  niemało wpisów, które mogą się Wam spodobać, jeśli jesteście tu po raz pierwszy.
Oprócz wiecznie zielonych szlagierów takich jak GRUBE RANDKI oraz ABECADŁO PLUS SIZE,   przygotowałam taki mały 'podręcznik’.

Ten zbiór to 10 najlepszych, zdaniem Syren Lądowych (stałych czytelniczek bloga), wpisów od zarania bloga.

Zapraszam do lektury i smacznego!

1. Ciałopozytywność wypaczona czyli wszystko dla klików

2. 7 rzeczy gorszych niż bycie grubym

3. Już nie chcę być tą Idealną Grubaską

4. Zaburzenia odżywiania – 5 szkodliwych mitów

5. 7 rzeczy, które musimy zmienić w naszym Syrenim Śpiewie

6. Związki: Sprawa mieszanej wagi

7. Promowanie otyłości – poradnik dla idiotów

8. 10 powodów, dla których nie kupujemy nowych ubrań i dowody na to, że są idiotyczne

9. Intymność Plus Size – Kilka słów (stron!) wprowadzenia

10. Gdzie ci mężczyźni? Czy męska ciałopozytywność w ogóle istnieje?

Baw się tu dobrze! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *