fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » fatfacts » O sklepach z bielizną plus size – rozmowa z Sensuali.pl [+KOD RABATOWY]

O sklepach z bielizną plus size – rozmowa z Sensuali.pl [+KOD RABATOWY]

Muszę się Wam przyznać, że jakiś czas temu u nas na fanpage’u doznałam szoku. Od siedzenia w mojej małej, pełnej miłych ludzi i koronek bańce jakoś tak ubzdurało mi się, że w temacie bielizny dla Syren Lądowych zostało powiedziane w zasadzie wszystko. Wiecie, wszyscy znają ofertę, wiedzą co gdzie i jak, i… w ogóle. Wtedy wpadła do nas Stanikomania, z pytaniem czego nam w sumie brakuje w plus sajzowej ofercie bieliźnianej i otworzył się worek z zaskakującymi odpowiedziami. 

 

[dropcap_large]S[/dropcap_large]poro pisałyście wtedy o wysokich cenach i dostępności bielizny w rozmiarach powyżej średniej, co dało mi do myślenia, bo… To jest trochę jak ta sytuacja z panią, która w dekolt sukienki wszyła sobie koronkowe majtki, bo nie wiedziała, że gotowy produkt w postaci koronkowej zasłonki na pooperacyjny dekolt ma od dłuższego czasu jedna z obecnych na polskim rynku marek.

Niby mamy ten internet i niby tak się łatwo rozchodzą wszystkie informacje, a jednak firmy mają oczywistą trudność z dotarciem do nas ze swoimi propozycjami. Przyznaję się, sama korzystam w przeglądarce z adbloka i jedyne reklamy, na które zwracam uwagę to newslettery, na które się samodzielnie zapisałam.

Bielizna plus size – wróżki i jednorożce?

Temat, jak wiecie, ciekawi mnie ogromnie, dlatego z przyjemnością zaprosiłam do rozmowy Panią Katarzynę Sochacką – Mateję, szefową sklepu Sensuali.pl, żeby porozmawiać o rzeczach, o których jako klientka nie mam zielonego pojęcia.

Wierzę, że ta rozmowa będzie dla Was co najmniej tak samo interesująca jak dla mnie, zawsze cieszy mnie, kiedy mogę oddać głos fachowcom i zobaczyć sprawy z nowej perspektywy. Choć nie spodziewałam się, że będzie to rozmowa o ciele w ogóle, to dla pełnej perspektywy nie można pominąć milczeniem społecznych i kulturowych przemian, które tu i teraz dzieją się wokół ciała.

 

Na końcu rozmowy czeka na Was miły prezent od sensuali.pl, kod rabatowy dla wszystkich Syren Lądowych.

[divider2]
Galanta Lala: Mam czasami wrażenie, że pomiędzy producentem, sklepami, a klientem powstał trójkąt bermudzki – producenci nie produkują, bo sklepy i hurtowanie od nich nie biorą towaru, którego nie kupują klienci, którzy o jego istnieniu nie wiedzą, bo nie ma go w sklepach, która nie biorą go od producentów, którzy nie produkują go, bo nikt go od nich nie chce kupować, bo… I tak w koło Macieju. Co sprawia, że zdecydowaliście się, mimo wszystko, wprowadzić do oferty duże rozmiary?

Katarzyna Sochacka – Mateja: Polski rynek bieliźniany oferuje klientkom plus size duży wybór pięknej i bardzo dobrej jakości bielizny.

 

Niestety sytuacja na rynku jest podobna do opisanej powyżej. Zdecydowanie istnieje bariera, która nie pozwala na skuteczną, szeroko płynącą informację o bogactwie wyboru wśród przeróżnych modeli bielizny. Problemem jest także fakt, iż nasze rodzime produkty nie są sprzedawane w tzw. „sieciówkach”, które jednak odwiedzamy najczęściej.

Tymczasem szukając nieco dalej, w pięknych butikach z polską bielizną lub też po prostu w sieci, możemy odkryć bogactwo wzorów, kolorów, a także rozmiarów. Dlatego właśnie na stronie sensuali.pl oraz w naszych sklepach stacjonarnych postanowiliśmy mieć duży wybór bielizny dla kobiet w każdym rozmiarze. Doskonale wiemy, że panie nie noszą tylko rozmiaru 38, szczególnie widzimy to oczywiście u siebie w salonach stacjonarnych. Nie mogliśmy także lekceważyć głosu klientek plus size, które przychodziły do nas i mówiły, że dla nich piękna bielizna, to wręcz marzenie. Samoistnie pojawiła się w nas chęć spełnienia tych marzeń i wywołania uśmiechu na twarzy kobiet spragnionych piękna, jakości i wygody. Sądzę, że każda kobieta, która rano stoi przed lustrem i widzi siebie w dobrze dobranym komplecie bielizny, czy też wieczorem w kobiecej, wygodnej koszuli lub piżamie, patrzy na siebie z zadowoleniem.

 

W swojej ofercie macie imponująco szeroką ofertę polskich producentów, czy to przypadek? Czy może świadoma decyzja o wspieraniu polskiego biznesu? Jak to się stało?

Salony z bielizną prowadzę już 8 lat, ale już dużo wcześniej funkcjonowałam aktywnie w tym pięknym świecie koronek. Od samego początku chciałam pokazywać swoim klientkom, jak piękna i jednocześnie niedoceniana przez nas, Polki, jest nasza rodzima bielizna. Starałam się także podnosić świadomość wśród pań, które nie zdawały sobie sprawy, że nasza bielizna cieszy się dużym uznaniem poza granicami kraju.

Jestem lokalną patriotką, sama swoimi codziennymi wyborami staram się wspierać polskich producentów. Nie mogło być inaczej w przypadku wyboru asortymentu do naszych salonów. Na początku mojej działalności wybór bielizny nie był tak ogromny, szczególnie w segmencie plus size. Z biegiem lat sytuacja zmieniła się diametralnie, obecnie możemy zapewnić naszym klientkom bardzo duży wybór bielizny dziennej i nocnej. Na terenie naszego kraju produkowana jest piękna bielizna każdego rodzaju, która jest pożądana w wielu krajach Europy i świata. Można wybierać pomiędzy różnymi markami, modelami, wzorami, w zależności od potrzeb. Bardzo często z nieukrywaną dumą pokazuję naszym klientkom przepiękną bieliznę ze znakiem „made in Poland”.

Wertując katalogi producentów nie mogę nie pochwalić stosunkowo nowego trendu – zdjęcia są coraz mniej obrobione, ciała coraz bliższe temu, co widuję na ulicy. Dużo mówi się o reprezentacji i tym, jaka jest ważna. Jak oceniacie takie zdjęcia, czy prowadząc wiele marek widzicie różnicę? Czy obserwujecie, które zdjęcia są preferowane przez klientów?

Sztuczne piękno krzyczy szczególnie do nas kobiet zewsząd, z każdej okładki, reklamy, bannera. Niestety moim zdaniem jest to bardzo złe zjawisko. Buduje w kobietach poczucie nieustającej potrzeby wyglądania perfekcyjnie, jak z przysłowiowej okładki. My kobiety doskonale wiemy, że ciągły perfekcyjny wygląd nie jest możliwy, ale przede wszystkim nie jest to wartość sama w sobie. Jako kobiety posiadamy o wiele więcej niż tylko wygląd i nie może to być uznawane za nasz jedyny atut. My kobiety lubimy obserwować i oglądać, dlatego też doskonale widzimy różnice pomiędzy sztucznymi wizerunkami modelek w katalogach, a kobietami na ulicach, w pracy, w naszym najbliższym otoczeniu. Na szczęście nie chcemy wierzyć w przekłamania, które są przekazywane poprzez mocno wyretuszowane zdjęcia.

Zdecydowanie da się zauważyć, że powoli mija zachłyśnięcie się photoshopem oraz sztucznym pięknem, przynajmniej w branży bieliźnianej. Jest to trend dość nowy, ale cieszący się dużym uznaniem klientek. Często spotykałyśmy się z opiniami naszych klientek, że to co sztucznie piękne w katalogach, nie będzie dobre dla nich samych. [pullquote_right]Pokazanie bielizny w bardziej realnych warunkach, uświadamia nam, że w każdym rozmiarze możemy wyglądać dobrze.[/pullquote_right] Osobiście i zawodowo bardzo cieszy mnie ten właśnie trend. Jestem przekonana, że dzięki temu będzie o wiele więcej kobiet akceptujących siebie takimi, jakimi są. Celowo nie piszę w tym miejscu „bez względu na rozmiar”. Niestety zdecydowana większość kobiet, stając przed lustrem, widzi u siebie przede wszystkim swoje mankamenty. Jestem przekonana, że dzięki większej dawce realizmu, chociażby w reklamach bielizny, która jest najbliższa naszemu ciału, wiele kobiet spojrzy na siebie bardziej łaskawym okiem.

 

Kobiety plus size to ciągle biznesowa terra incognita. Jesteśmy grupą o wysokich wymaganiach i potrzebach, a z drugiej strony dopiero uczymy się, że możemy wreszcie bez większych przeszkód kupić ubrania w swoim właściwym rozmiarze. Czy dużo kobiet plus size robi zakupy w Waszym sklepie?

Powiem zupełnie szczerze, że zawsze byłam bardzo zdziwiona, kiedy kobiety plus size przychodziły do nas (niestety nadal czasami przychodzą) z założeniem, że i tak nie znajdą niczego dla siebie. Nadal spotykamy wiele kobiet noszących duży rozmiar, które mając bieliznę w bazowych kolorach, nie mogą nigdzie kupić bielizny kolorowej. One wręcz marzą o modelach kolorowych i seksownych. Na szczęście jesteśmy w stanie pomóc paniom, które chcą kupić coś dobrze dobranego oraz wysokiej jakości. Staramy się oczywiście zapewniać duży wybór wzorów i kolorów, w zależności od sezonu.

Kobiety plus size są znaczącą grupą naszych klientek. Mowa tu o salonach stacjonarnych oraz sklepie online. Z racji bardzo dobrej znajomości branży jesteśmy w stanie pomóc w doborze odpowiedniego kroju, materiału i oczywiście rozmiaru. Jeżeli nie mamy czegoś odpowiedniego na stanie, staramy się szukać dotąd, aż jesteśmy w stanie dostarczyć poszukiwaną rzecz.

Lata doświadczeń doprowadziły nas do momentu, w którym zdecydowaliśmy się na wprowadzenie swojej autorskiej linii piżam i koszul. Jesteśmy otwarci na sugestie ze strony klientów, wiemy czego potrzebują oraz czego brakuje obecnie na rynku. Oczywiście nie zabraknie modeli plus size. Już wkrótce będą one dostępne w salonach oraz na sensuali.pl.

 

Mało kupujemy przez internet, bo wiadomo – biustonosz to zdecydowanie coś, co warto przed zakupem przymierzyć. Co poradzicie dziewczynom, które boją się kupować bieliznę przez internet? Czy jako sklep internetowy macie pomysł, jak ułatwić podjęcie decyzji o zakupie zdalnym?

Wygodne zakupy, które są możliwe dzięki dostępowi do internetu, są jak najbardziej możliwe także w przypadku zakupu bielizny. Nasi klienci mają 14 dni na zwrot zakupionego towaru. Jeżeli ktoś życzy sobie wymienić rzecz na inną, musi po prostu zwrócić wszystko to, z czego rezygnuje i złożyć kolejne zamówienie na naszej stronie.

Możliwość łatwego zwrotu powoduje, że więcej Pań decyduje się na zakupy online nie bojąc się, że kupuje „kota w worku”. Co więcej, na sensuali.pl bardzo często pojawiają się różnego rodzaju akcje promocyjne, dotyczące maksymalnego obniżenia kosztów wysyłki lub całkowitego zniesienia ich. Dzięki temu, zdawałoby się ryzykowny zakup online, staje się o wiele bardziej dostępny.

Zawsze służymy swoim doświadczeniem i znajomością towaru. Dlatego właśnie udostępniamy naszym klientom numer telefonu, pod którym mogą wyjaśnić wszystkie swoje wątpliwości związane z zakupem przez internet.

Tak jak wspominałam wcześniej, jesteśmy bezustannie zainteresowani sugestiami z zewnątrz. Dlatego właśnie, na specjalne życzenie Galantej Lali, uruchamiamy zakładkę „Plus Size”. Wierzę, że w ten sposób jeszcze więcej kobiet znajdzie swoje wymarzone, bieliźniane perełki!

Czym kierujecie się konstruując ofertę sklepu? Na rynku ukazuje się bardzo dużo wzorów – z każdą moją wizytą na Salonie Bielizny mam wrażenie, że więcej. Na czym się skupiacie?

Z dumą mogę powiedzieć, że na sensuali.pl znajdziecie wszystko co najlepsze w polskiej bieliźnie. Oferujemy aktualną i pełną ofertę bielizny. Znajdziecie u nas biustonosze, body, gorsety, figi, kostiumy kąpielowe, bieliznę erotyczną, bieliznę wyszczuplającą, bieliznę dla kobiet w ciąży i mam karmiących, bielizną bezszwową, podkoszulki, bluzki, piżamy, koszule, szlafroki, rajstopy, pończochy, skarpetki, podkolanówki oraz wszelkiego rodzaju akcesoria bieliźniane.

Zapewniamy swoim klientkom dostęp do najnowszych kolekcji na rynku, tuż po ich wprowadzeniu, a często nawet szybciej, niż pojawią się w sklepach stacjonarnych. Na naszych stronach można znaleźć kolekcje bielizny w kolorach bazowych oraz zawsze kolekcje sezonowe. Późnym latem pojawia się kolekcja jesień/zima, natomiast pod koniec zimy – kolekcja wiosna/lato. Poszczególne kolekcje pojawiają się stopniowo. Dzięki temu klienci nie są jednorazowo wprost zalewani nowościami, a mogą je systematycznie poznawać, dokładnie oglądać i z przyjemnością kupować. W ciągłej sprzedaży są także modele bielizny w obniżonej cenie, które można znaleźć w zakładce Wyprzedaż.

Chcielibyśmy żeby każda kobieta mogła wyszukać u nas coś specjalnie dla siebie, dlatego w każdym tygodniu pojawiają się nowości, bez względu na sezon. Staramy się także zadowolić męską część naszych klientów, dlatego na sensuali.pl znajduje się bardzo duża ilość produktów dla mężczyzn – także w dużych rozmiarach. Zatem każda dziewczyna, przy okazji zakupów wymarzonej bielizny, może także zakupić coś dla swojego partnera, członka rodziny czy też kolegi

O brakującym ogniwie + KOD RABATOWY

Cieszę się z naszej rozmowy, bo od dłuższego czasu przyglądam się relacjom między klientkami, sklepami, a producentem – bardzo mnie cieszą wszelkie oznaki, że udaje nam się przerzucać między sobą mosty. Przyszło mi na myśl, że ten nasz internet to jednak jest błogosławieństwo. Nie tylko dlatego, że możemy kupić rzeczy , do których bez niego nie miałybyśmy dostępu, ale też dlatego, że może właśnie to jest to brakujące ogniwo?

Wiem, ze każda pliszka własny ogon chwali i że może osobliwie wygląda, ale może faktycznie ratunkiem są blogi? Super było być takim trochę posłańcem dobrej nowiny, jeśli wiecie, co mam na myśli.

 

Jeśli znamy się dłużej to wiecie, że jeśli chodzi o ubrania, to stacjonarnie kupuję… góra pojedyncze sztuki. Próbowałam sobie właśnie przypomnieć, kiedy ostatni raz udało mi się kupić do w sklepie i zdaje się, że to było coś na wyprzedaży z działu HM+. Rzadkość!

Kupowanie przez internet wymaga praktyki, ale nie musi być ryzykiem, ba, w sytuacjach kiedy mieszkamy z daleka od dobrze zaopatrzonych stacjonarnych salonów z bielizną, zakupy w sieci to jedyna alternatywa dla rynkowych cudeniek, o których pisałam niedawno w relacji z wizyty w Bawarii.

Żeby Was do tego przekonać, sklep internetowy Sensuali.pl przygotował dla Was, Syreny Lądowe, kod rabatowy. Na hasło galantalala, niezależnie od kwoty zakupów, dostaniecie 15% rabatu!

Dajcie mi koniecznie znać co wybrałyście!

Ja jestem zachwycona zawartością mojej paczki. WRESZCIE szlafrok, z którego nic mi nie wystaje. Mam swój zimowy kokon, czy możecie mnie obudzić na Gwiazdkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.